Sıkça Soulan Sorular

S.Ödemem gereken vergi ve servis ücretini nasıl ödeyebilirim?

Tarafınızdan onay verilen çıplak uçak bileti ücreti hariç diğer vergi ve bilet servis ücreti ödemelerin tahsilatının gerçekleşebilmesi için mailde uçuş teklifi ile birlikte gönderilmiş olan Mail Order Formunu (kredi kartın fiziksel olarak bulunmadığı ortamda posta, telefon veya internet aracılığı ile yapılabilen kredi kartı ödeme talimatıdır) uçuş teklifinin gönderiminden itibaren 24 saat veya 24-48 saat içinde eksiksiz doldurup imzalayarak uçuş teklifi e-postasına cevaben gönderilmelidir. 24 saat içerisinde geri dönüş yapan katılımcılar için kendilerine sunulan teklifte belirtilmiş olan ücretler geçerliliğini korur. 24-48 saat arasında geri dönüş yapan katılımcıların tekliflerinde 50,00-Euro’ya kadar bir artış söz konusu olabilir. Net artış rakamları anlık sorgulamalar neticesinde katılımcılara bildirilir. Ödeme yapıldıktan sonra verginin artış göstermesi halinde 2. Mail Order Formu yönlendirilir ve sadece artış gösteren vergi rakamının ödemesi gerçekleştirilir. Ödemenin yapılacağı kredi kartının kampanya rezervasyon formunda adı belirtilen tüketicilerden birine ait olması gerekmektedir. Kampanya çerçevesinde tedarik edilen çıplak uçak bileti bedeli hariç, katılımcılar tarafından karşılanması gerekli olan havalimanı vergisine ve 10 € bilet servis bedeline ilişkin ücretlerin ödemeleri sadece kredi kartı (VISA ya da MasterCard) ile gerçekleşebilir, para havalesi ve sanal kart geçerli değildir. Mail Order Formu göndermeyen katılımcılar kampanyadan yararlanamaz.

S.Kampanya kapsamında ödenmesi gereken bir ücret var mıdır?

Evet, kampanya dahilinde hak kazandığınız gidiş-dönüş uçak biletinin kampanya kapsamında dahil olmayan, tercih edilen kalkış şehri ve varış şehri havalimanlarına ve de uçuş tarihlerine bağlı olarak farklılık gösterebilen ve siz katılımcılarımız tarafından karşılanması gereken vergiler bulunmaktadır. Bu vergiler Türkiye çıkış vergisi, yakıt harcı, 10 Euro bilet kesim servis ücreti, sivil havacılık vergisi, mali vergi, hava limanı vergisi, sınır düzeltmesi vergisi, yolcu hizmetleri vergisi, dayanışma vergisi, güvenlik çantası ücreti, şehir belediye vergisi, yolcu kalkış ücreti, yolcu iniş ücreti, uçaktan iniş vergisi, güvenlik ücretleri, gürültü ücreti, ülke katma değer vergisi, havacılık güvenliği vb. vergileri kapsar. Vergi ve harçlar hava yolu ve devlet arasında belirlenen bir ücretlendirme olup, bunu belirleme ve müdahale etme şansımız bulunmamaktadır. Ayrıca bu tutarlar şeffaf olup, doğruluğu hususunda uçuş teklifi sunulan hava yolu firmasına ait çağrı merkezi veya internet sitesi üzerinden vergi ve harçları teyit edebilirsiniz.

S.Bilet başvurumu yaptıktan sonra başvuru durumumu nasıl takip edebilirim?

Hafta içi 09.30 - 18:00 arasında kampanya düzenleyicisine 0212 963 28 92 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.    

S.Rezervasyon formumu gönderdikten sonra 7 iş günü içerisinde benimle iletişime geçilmediyse ne yapmalıyım?

Hafta içi 09.30 - 18:00 arasında kampanya düzenleyicisine 0212 963 28 92 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.    

S.Gerektiği durumda kampanya ile edindiğim bilette değişiklik yapabilir miyim?

Uçuş teklifini aldıktan ve/veya onayladıktan sonra değişiklik talep edemezsiniz.    

S.Seyahatime bir kişi daha ilave etmek istersem ne olur?

İlave edebilirsiniz. Kampanya düzenleyicisi sizin için standart bilet ve alan vergisi üzerinden acente hizmeti verip sizin adınıza biletinizi temin edebilir.

S.Galaksi Fırsatları Çift Kişilik Uçak Bileti kampanya başvurusunu nasıl yapabilirim?

Tüketicilerin, kampanya çerçevesinde tedarik edilen uçak bileti promosyonu hakkından faydalanabilmeleri için öncelikle, kampanya tarihleri arasında kampanya uygulayıcısı olan Samsung yetkili satış noktalarından kampanyaya dahil Samsung Galaxy A serisi model cep telefonlarından birini satın almış olmaları, alışveriş faturasının kampanya katılım başvurusunda bulunan tüketicinin kendi ismine düzenlenmiş olması ve de Google Play Store mağazasına girerek Galaxy Fırsatları uygulamasını cep telefonlarına indirerek aynı aplikasyon üzerindeki kampanya bannerını tıklayıp kendilerine kampanya katılım kodu üretmeleri ve edindikleri bu kod ile fatura tarihi itibariyle 15 gün içerisinde www.1ayeter.com web sitesine giriş yaparak rezervasyon formuna ulaşıp başvuru adımlarını tamamlamaları ve kampanya katılım başvurusunda bulunmalıdırlar.

S.Galaksi Fırsatları Çift Kişilik Uçak Bileti kampanyasından kimler faydalanabilir?

Galaxy Fırsatları Çift Kişilik Uçak Bileti Kampanyası’ndan (Kampanya tarihleri olan 06 - 21 Şubat 2017 tarihleri arasında, Türkiye sınırları içinde satın alınmış, Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından ithal edilmiş, kampanyaya dahil olan Samsung Galaxy A3 (2017) SM-A320F, Galaxy A5 (2017) SM-A520F, Galaxy A7 (2017) SM-A720F model cep telefonu satın alan kişiler faydalanabilecektir. Kampanya sadece gerçek kişiler için geçerli olup, hangi nam altında olursa olsun şirket, dernek veya vakıf vb. kuruluşlar kampanyadan faydalanamaz, bu kuruluşlara ait faturalar ve hediye çekleri ile kampanyaya katılım başvurusunda bulunulamaz.